Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Październik

Jaskółeczki nie czekały
na jesieni przyjście.
Lecieć chciałyby za nimi
kolorowe liście.
Lecz tymczasem pozostają
w wyzłoconym lesie
aby pięknie wyglądała
złota polska jesień.
Choć to jesień, świerk czy sosna
nie ma złotych igieł,
i choć ptaki odleciały
raźno ćwierka szczygieł.
Dziobie ziarnka suchych ostów,
barwami się mieni,
jakby sobie nic nie robił
z tej całej jesieni.

Artykuły

Apel z nagrodami

2014-10-30

29 października klasy I-III uczestniczyły w szkolnym apelu, na którym wręczane były nagrody za różnorodne osiągnięcia. Laureaci i wyróżnieni  otrzymali piękne nagrody i dyplomy za konkurs "Bezpieczna droga do szkoły", "Konkurs na warzywnego stworka", "Konkurs Pięknego Czytania Prozy Kornela Makuszyńskiego". Była to bardzo miła uroczystość. Zachęcamy uczniów do brania udziału w konkursach szkolnych. Warto!

Czytaj więcej o: Apel z nagrodami

Bezpieczeństwo przede wszystkim

2014-10-30

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas sprawą priorytetową, dlatego 28 października 2014 roku zorganizowaliśmy praktyczne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Praktycznych porad naszym uczniom udzielali: st. sierżant Jolanta Pronobis, sierżant sztabowy Leszek Gizak, aspirant Robert Tomaszewski z Policji oraz inspektor Robert Szostak    ze Straży Miejskiej. Dzieci uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.

opr. A. Sado

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo przede wszystkim

I ślubuję...

2014-10-28

Dnia 23 października  pierwszaki zostały uroczyście przyjęte w poczet uczniów ZSM nr 2. Najpierw jednak musieli zdać egzamin swoich pierwszych umiejętności zdobytych w szkole. Wróżka Weronika próbowała zaczarować maluchy, ale dopiero wiersz i piosenka przekonały wszystkich, że na scenie stoją "same asy".  Pięć klas pierwszych po złożeniu przysięgi, zostało pasowanych przez Dyrektora Szkoły na pełnoprawnych uczniów.

M. Gałązka

Czytaj więcej o: I ślubuję...

Znaczenie pracy domowej w edukacji wczesnoszkolnej

2014-10-21

Praca domowa jest pojęciem rozumianym wieloznacznie. Literatura pedagogiczna określa jej formę różnorodnie. Wśród uczniów funkcjonuje potoczne określenie: odrabianie lekcji. Nauczyciele rozumieją ją jako pracę między lekcjami oraz naukę własną. Według W. Okonia – jest to forma obowiązkowych, wykonywanych zazwyczaj w domu zajęć szkolnych uczniów, których celem jest rozszerzenie, utrwalenie i pogłębianie wiedzy. Można przytaczać wiele przykładów rozumienia pojęcia pracy domowej, jako indywidualnego, dodatkowego wkładu pracy w pogłębianie wiedzy, poszerzanie własnych umiejętności i możliwości. Analizując literaturę dowiadujemy się, że praca domowa ma przypisane określone funkcje: dydaktyczną oraz wychowawczą.

Czytaj więcej o: Znaczenie pracy domowej w edukacji wczesnoszkolnej

W gospodarstwie agroturystycznym

2014-10-20

16 października klasa 1 c odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne Grajan w Rososzy gm. Cegłów. Jest to miejsce, w którym hoduje się kozy oraz produkuje ekologiczny, certyfikowany ser kozi. Dzieci miały możliwość karmienia i dojenia kóz. Uczestniczyły w produkcji serka, który profesjonalnie pakowały próżniowo i zawiozły do swoich bliskich. Okazało się także, że mleko kozie jest nie tylko bardzo zdrowe, ale jak stwierdziły dzieciaczki jest " PYCHA". Były także przejażdżki kucykiem, ognisko i nareszcie możliwość wybiegania się do utraty tchu. Ta wspaniałą lekcję przyrody przedstawiamy na zdjęciach.

M. Gałązka

Czytaj więcej o: W gospodarstwie agroturystycznym

Przejdź do góry