Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

UWAGA!!!

 

Wszyscy Rodzice kandydatów do klasy pierwszej szkoły podstawowej zobowiązani 

 

są do potwierdzenia woli zapisu poprzez złożenie pisemnego oświadczenia

 

w dniach 4-11 maja do godz.15.00. Druki do pobrania w zakładce

 

DOKUMENTY SZKOLNE lub w sekretariacie szkoły.

 

Artykuły

XII Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wesołe Nutki"

2016-05-30

Aż 5 wykonawców reprezentowało naszą szkołę w integracyjnym przeglądzie piosenki "Wesołe nutki". To wspaniałe przeżycie wystąpić na tej samej scenie co wokalista Grzegorz Wilk, który prowadził festiwal oraz zaśpiewał dla nas kilka piosenek. Wróciliśmy szczęśliwi z nagrodami i wspaniałymi wspomnieniami. Naszych wykonawców przygotowały Panie Aleksandra Mikulska, Małgorzata Gałązka oraz Pan Stanisław Halagiera.

Czytaj więcej o: XII Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wesołe Nutki"

Jesteśmy przyjaciółmi pszczół

2016-05-24

Dlaczego pszczoły są wyjątkowe? – o zwyczajach i ciekawostkach z życia pszczół oraz ich umiejętnościach, opowiedziała klasie 2a pani Małgosia Zielińska,  mama Zuzi.


Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o tych owadach oraz chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Dowiedzieli się, że jedna pszczoła przez całe swoje życie jest w stanie wyprodukować tylko małą łyżeczkę miodu, żeby dostać się do ula musi wykonać odpowiedni taniec i pachnieć, tak jak królowa. Dzieci na spotkaniu zrozumiały, jak pracowitymi stworzeniami są pszczoły, poznały hierarchię panującą w ulu oraz rozmieszczenie „pokoików”. Pani  Małgosia opowiedziała nam również o ciężkiej, ale zarazem interesującej pracy pszczelarza, po tym spotkaniu jedno jest pewne uczniowie klasy 2a są i będą przyjaciółmi pszczół!!!

Dziękujemy Pani Małgosi za wizytę i zapraszamy ponownie!

Czytaj więcej o: Jesteśmy przyjaciółmi pszczół

Lekcja historii w Warszawie

2016-05-23

18 maja klasa IIc miała okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii. Najpierw zwiedziliśmy Stare Miasto w Warszawie i poznaliśmy różne historie związane z tym miejscem a następnie w Domu Spotkań z Historią bawiliśmy się w zabawy naszych pradziadków. Znamy już "Wyścig fajerek", "Ciupy" i "Rzut monetą". Podziwiamy pomysłowość i zręczność naszych dziadków. M. Gałązka

Czytaj więcej o: Lekcja historii w Warszawie

Jaś i Małgosia

2016-04-21

Wszyscy znamy przepiękną baśń braci Grimm „Jaś i Małgosia”, dlatego też klasa 2a podjęła się inscenizacji tegoż utworu. Wychodząc jednak z założenia, że słuchanie, co roku tych samych choćby najwspanialszych baśni może stać się nudne, postanowiliśmy zaprezentować program na wesoło. I tak: Małgosia nie chciała być przyrządzona na ostro, bo w musztardzie jej nie do twarzy, Jasiowi bardzo podobały się jagódki, a Baba Jaga brawurowo zatańczyła Rock’N’Rolla.

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, co dodało aktorom energii i wiary we własne możliwości.  Już myślimy o kolejnym występie.

Czytaj więcej o: Jaś i Małgosia

Spotkanie z lekturą w Miejskiej Bibliotece

2016-04-14

Miejska Biblioteka tym razem zaprosiła klasę IIc na spotkanie z lekturą książek Jana Brzechwy. To znany i lubiany przez nas wszystkich autor. Chętnie czytamy, a także inscenizujemy jego wiersze. 
Dobrze, że ktoś pamięta o Panu Brzechwie!

Czytaj więcej o: Spotkanie z lekturą w Miejskiej Bibliotece

Przejdź do góry

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma