Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Styczeń

Nowy Rok zawitał wreszcie 
stary sobie poszedł.
Co tam rośnie w mrozach stycznia?
Dzień rośnie po trosze!

Wróbelkowi serce rośnie,
że wiosny doczeka,
chociaż jeszcze droga do niej
mroźna i daleka.

Rosną w styczniu zaspy śniegu,
że wóz w nich ugrzęźnie
a na szybach rosną srebrne
liście i gałęzie.

Więc na inne pory roku,
nie patrzy zazdrośnie
mroźny styczeń: bo w nim także
mnóstwo rzeczy rośnie!

Artykuły

Bezpieczne ferie

2015-01-15

Bezpieczne ferie

15 stycznia klasy Ia i IIa przedstawiły przygotowany apel pod tytułem „Bezpieczne ferie”. Ferie to długo wyczekiwany czas odpoczynku i zabawy, aby jednak spędzić je zdrowo i bezpiecznie należy pamiętać o kilku ważnych zasadach: dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych, rzucanie się miękkimi śnieżkami, jazda na sankach z dala od ulicy, nie wchodzenie na zamarznięte rzeki i jeziora. Zimą należy także pamiętać o dokarmianiu ptaków. Po feriach na pewno wrócimy do szkoły pełni sił, uśmiechnięci i wypoczęci. Teraz czekamy tylko na śnieg…

Monika Rokicka

Izabela Jakubiak

Czytaj więcej o: Bezpieczne ferie

Pierwszaki w kinie

2015-01-14

14 stycznia wszystkie klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do kina Mikroklimat w Mrozach. Obejrzeliśmy film pod tytułem „Paddington”. Pełna ciepła i bardzo pouczająca opowieść zrobiła na dzieciach wrażenie. Tak samo jak przytulna i nowoczesna sala kinowa. Z niecierpliwością czekamy na dalsze przygody zabawnego i sympatycznego misia.

Monika Rokicka

Czytaj więcej o: Pierwszaki w kinie

Wigilijny czas

2015-01-08

19 grudnia dzieci, rodzice klasy 1c oraz zaproszeni nauczyciele spotkali się przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie serdeczne życzenia, przekazać "iskierkę przyjaźni", kolędować przy akompaniamencie gitary. Były prezenty, konkursy świąteczne i prawdziwie uroczysty nastrój.
M. Gałązka

Czytaj więcej o: Wigilijny czas

Dzień czytania bajek

2015-01-08

Grudniowe, zimowe dni to wspaniały czas, aby przenieść się w baśniowe, zaczarowane strony. 18 grudnia klasa 1 c udała się w baśniową podróż wraz z dwoma mamami, które tego dnia czytały nam piękne i pouczające historie. Dziękujemy Pani Annie Kulce oraz Pani Monice Rokickiej za uczestnictwo w życiu naszej klasy.

 

 

M. Gałązka

Czytaj więcej o: Dzień czytania bajek

Pierniczkowo

2015-01-08

Aby dosłownie poczuć zbliżające się święta klasa 1a zabrała się za świąteczne wypieki. Piekliśmy imbirowo-cytrynowe pierniczki. Wałkowaliśmy ciasto, wykrawaliśmy serduszka, choinki i gwiazdki, a po upieczeniu pięknie dekorowaliśmy nasze słodkości. Powstały małe arcydzieła, a zapach świąt rozchodził się w całej szkole.

Monika Rokicka

Czytaj więcej o: Pierniczkowo

Przejdź do góry