Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

UWAGA RODZICE!!!

 

 

W PRZYPADKU ZAJĘĆ TANECZNYCH HIP HOP ORAZ J.ANGIELSKIEGO Z SJO

 

PROSIMY O KONTAKT BEZPOŚREDNI Z OSOBAMI PROWADZĄCYMI.  

 

SEKRETARIAT NIE UDZIELA INFORMACJI DOTYCZĄCYCH W/W ZAJĘĆ.

 

 

Artykuły

BioCentrum Edukacji Narodowej

2016-01-26

Wszyscy uczniowie z klasy IV b pod opieką wychowawczyni p. Beaty Bieniek oraz p. Aleksandry Kulmy udali się na warsztaty do BioCentrum Edukacji Narodowej w Warszawie. Temat zajęć brzmiał „Kwaśne – nie kwaśne? – czyli tajemnica czerwonej kapusty”. Po dotarciu na miejsce, każdy z uczestników otrzymał fartuch laboratoryjny. Wywołało to niezwykle wiele radości!  Wszyscy wyglądali jak mali naukowcy. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do fantastycznego laboratorium, gdzie zajęli swoje stanowiska. Po wysłuchaniu krótkiej prelekcji z zapałem zabrali się za wykonywanie doświadczeń. Na rozgrzewkę sprawdzali właściwości herbaty. Kolejne zadanie polegało na odkrywaniu właściwości soku z czerwonej kapusty. Dodając odpowiednio kwaśne lub zasadowe substancje, zmieniali kolor soku, sprawdzając przy tym pH.

Największym powodzeniem cieszyło się ostatnie doświadczenie - uczniowie wykonali mydło!  Na zakończenie, aby podsumować wszystkie najważniejsze informacje, mali naukowcy wypełnili krzyżówkę.

Wszyscy byli zachwyceni takimi laboratoryjnymi zajęciami i oczywiście zapewnili, że  niejednokrotnie odwiedzą BioCentrum Edukacji Narodowej.

 Aleksandra Kulma

 

 

Czytaj więcej o: BioCentrum Edukacji Narodowej

Karnawałowe szaleństwo

2016-01-21

Wspaniała czwóreczka

2016-01-19

Dnia 13.01.2016r ( środa) dzieci z koła teatralnego ,, Wspaniała czwóreczka” z kl IId gościły w Niepublicznym Przedszkolu ,, Dobry Start ‘ w Mińsku Mazowieckim. Wystąpiły  tam z inscenizacją teatralną ,, Jasełka”.

Dziękujemy bardzo za miłe oraz serdeczne przyjecie nas przez Panią Dyrektor Przedszkola Beatę Stelmaszczyk.  Dzieciom bardzo się podobało przedstawienie. Nawiązała się miedzy nami współpraca i przyjaźń. Przedszkolaki  również  dla nas  powiedziały kilka wierszy. Na koniec  naszej wizyty dostaliśmy słodkie niespodzianki od Pani Dyrektor i obiecaliśmy przychodzić z naszym repertuarem co kilka miesięcy. W wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły. Również bardzo dziękuję za okazaną pomoc rodzicom z klasy II D Pani Magdalenie Gut i Małgorzacie Osińskiej .

                                                                                                      Opracowała:  Dorota Cymbalińska.

Czytaj więcej o: Wspaniała czwóreczka

Akcja ,,Góra Grosza"

2016-01-19

Miło nam poinformować, że zakończyła się Akcja ,,Góra Grosza". Dzięki Państwa zaangażowaniu i pomocy uzbieraliśmy, aż 536zł i 91 gr. Pieniądze te zostały wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. Dziękujemy bardzo za okazane serce i życzliwość.

 Dziękują : Dorota Cymbalińska, Aleksandra Kołak i Agnieszka Wysocka.

Czytaj więcej o: Akcja ,,Góra Grosza"

Projekt "Pory Roku"

2016-01-19

Klasa II c bardzo lubi pracować metodą projektu. Przez ostatnie dni dowiedzieliśmy się wiele na temat pór roku, ruchów naszej planety, barw ciepłych i zimnych, kalendarza i czasu. Efektem naszego projektu był przemarsz i wspólny taniec Postaci -Pór Roku, wykonanych na zajęciach.
                                                                                                                                               M. Gałązka

Czytaj więcej o: Projekt "Pory Roku"

Przejdź do góry

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma