Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

Uczniowie, którzy 1 października 2016 r., chcą indywidualnie wziąć udział

 

 

w "Pociągu do matematyki" w godz. 14.00-17.00, muszą zarejestrować się na stronie

 

 

www.edukacjananowo.pl

 

 

 

Artykuły

Na pomoc Naturze - 17 września 2016

2016-09-20

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji sprzątania świata. Czy z czegoś, co nie jest już nikomu potrzebne, zrobić coś fajnego? Można...trzeba tylko zgromadzić trochę surowców wtórnych, mieć sprawne ręce i dobre chęci! Dokonali tego uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej, którzy w ramach akcji "Sprzątanie Świata" wyczarowali w sobotnie przedpołudnie piękne ozdoby. Uczniowie starszych klas naszej szkoły z ochotą wyruszyli do lasu, żeby oczyścić go ze śmieci. Liczba zebranych worków na śmieci niestety pokazuje, że z czystością naszych lasów nie jest najlepiej, a przecież większość zebranych śmieci pochodzi z domów. Jednakże nasi uczniowie podejmują nawet najtrudniejsze wyzwania i dzięki nim nasze lasy przynajmniej na chwilę będą czystsze. Mamy nadzieję, że cała akcja zmieni świadomość wielu mieszkańców i czyste, pachnące lasy na stałe wpiszą się w lokalny krajobraz.

Czytaj więcej o: Na pomoc Naturze - 17 września 2016

Pierwsza pomoc

2016-09-20

16 września w klasie IIIc odbyła się ciekawa lekcja z pokazem technik pierwszej pomocy. Przypomnieliśmy sobie telefony alarmowe, trenowaliśmy zachowanie w kryzysowych sytuacjach oraz reanimację poszkodowanego. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Bartnickiemu za poświęcony nam czas i cenne instrukcje. Uczniowie i wychowawca klasy IIIc

Czytaj więcej o: Pierwsza pomoc

MIŃSKI FESTIWAL - POCIĄG DO MATEMATYKI W SP NR 5

2016-09-20

(SP oraz Gimnazjum)

1 października 2016r. (sobota) w Szkole Podstawowej nr 5  odbędzie się Miński Festiwal - POCIĄG DO MATEMATYKI.
Z klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej zostanie wytypowanych 42 uczniów, którzy wraz z nauczycielami wezmą udział w półtoragodzinnych warsztatach matematycznych.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie przez rodzica zgody na publikację wizerunku dziecka, wolny czas w określonych godzinach oraz wybór ucznia przez nauczyciela.

Pociąg matematyczny zatrzyma się na następujących stacjach:

  1. Matematyka i programowanie (Minecraft)
  2. Z Ozobotem w świecie liczb (robot kulka)
  3. Livinglab-by przedmioty ożyły (bierzesz udział w misji ratunkowej)
  4. Inżynieria i matematyka, czy bez matematyki można ogarnąć inżynierię? (Drukarka 3D)
  5. Matematyka z IPadem
  6. Myślę, decyduję, działam (edukacja finansowa)
  7. Edukacja matematyczna z klockami lego
  8. Kraina matematyki z e-podręcznikiem
  9. Khan Academy (korepetycje, darmowe  lekcje, indywidualny tryb nauki)

Grupa zorganizowana wraz z nauczycielem przechodzi sześć z dziewięciu stacji, ale każdy ma szanse wziąć udział w tym projekcie. Pozostali uczniowie także gimnazjaliści wraz z rodzicami mogą zgłosić się indywidualnie do SP nr 5 w godzinach 14.00-17.00 (na miejscu podpisują zgodę na publikację wizerunku) i wsiąść do matematycznego pociągu.

Godziny warsztatów oraz zgody na publikacje wizerunku dla grup zorganizowanych  wkrótce zostaną przekazane zainteresowanym.

Więcej informacji: www.edukacjananowo.pl

Czytaj więcej o: MIŃSKI FESTIWAL - POCIĄG DO MATEMATYKI W SP NR 5

15 września - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

2016-09-15

Wirus kropki zaatakował naszą szkołę angażując wszystkich uczniów klas drugich w niesamowitą przygodę… Dziś już wiemy, że każdy z nas ma w sobie jakiś talent - czasem trzeba uwierzyć we własne możliwości i postawić małą kropkę, która rozpoczyna wielkie dzieło... To piękne przesłanie towarzyszyło nam  przez cały dzień... Tworzyliśmy, śpiewaliśmy, uczyliśmy się, wierząc, że jeśli chcemy - wszystko jest możliwe!!! To było nasze pierwsze Święto Kropki. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Czytaj więcej o: 15 września - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

WIELKIE ŚWIĘTO ROWERÓW W MIŃSKU MAZOWIECKIM!!!

2016-09-15

Kilkugodzinny blok imprez dla zawodników i kibiców wraz z rodzinami rozpocznie się 17.09.2016r. (sobota) o godz. 13:30 w centrum miasta przy ul. Konstytucji 3-go Maja.

W tym roku przygotowaliśmy szereg atrakcji również dla najmłodszych rowerzystów czyli przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych którzy rozegrają I Mistrzostwa Powiatu Mińskiego ścigając się na rowerach dowolnych. Dla tych dzieci warunkiem startu jest tylko posiadanie kasku rowerowego oraz obecność pełnoletniego opiekuna.

W trakcie imprezy zobaczyć będzie można pokazy profesjonalnego sprzętu kolarskiego oraz sprawdzić formę na stacjonarnych rowerkach z funkcjami pomiarowymi. Podobnie jak w poprzednich latach odbędzie się widowiskowy konkurs jazdy rowerem po szynie kolejowej a wszystko rozpocznie się od wspólnego swobodnego przejazdu honorowego ulicami miasta gdzie corocznie uczestniczy olbrzymia grupa miłośników rowerów. Organizatorzy przewidzieli również losowanie nagród dla zgromadzonych gości.

Kolarze wyczynowi natomiast rozegrają znany już od ośmiu lat wyścig kolarski "Memoriał Feliksa Rawskiego" gdzie wszyscy będziemy głośno dopingować zawodników z Klubu Kolarskiego V-MAX - Mińsk Mazowiecki.

Szczegółowy program imprezy i regulamin dostępny jest w poniższym linku.

W imieniu Burmistrza Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Klubu Kolarskiego V-MAX gorąco zapraszam do wspólnej zabawy wszystkich kibiców kolarstwa oraz sympatyków aktywnego wypoczynku na "dwóch kółkach".

Jacek Tomkiewicz - Prezes K.K. V-MAX.

Czytaj więcej o: WIELKIE ŚWIĘTO ROWERÓW W MIŃSKU MAZOWIECKIM!!!

Przejdź do góry