Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

UWAGA!!!

 

 

Nabór do szkół podstawowych trwa

 

od 1 kwietnia od  godz. 8.00 do 22 kwietnia do godz. 15.00

Artykuły

Jaś i Małgosia

2016-04-21

Wszyscy znamy przepiękną baśń braci Grimm „Jaś i Małgosia”, dlatego też klasa 2a podjęła się inscenizacji tegoż utworu. Wychodząc jednak z założenia, że słuchanie, co roku tych samych choćby najwspanialszych baśni może stać się nudne, postanowiliśmy zaprezentować program na wesoło. I tak: Małgosia nie chciała być przyrządzona na ostro, bo w musztardzie jej nie do twarzy, Jasiowi bardzo podobały się jagódki, a Baba Jaga brawurowo zatańczyła Rock’N’Rolla.

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, co dodało aktorom energii i wiary we własne możliwości.  Już myślimy o kolejnym występie.

Czytaj więcej o: Jaś i Małgosia

Spotkanie z lekturą w Miejskiej Bibliotece

2016-04-14

Miejska Biblioteka tym razem zaprosiła klasę IIc na spotkanie z lekturą książek Jana Brzechwy. To znany i lubiany przez nas wszystkich autor. Chętnie czytamy, a także inscenizujemy jego wiersze. 
Dobrze, że ktoś pamięta o Panu Brzechwie!

Czytaj więcej o: Spotkanie z lekturą w Miejskiej Bibliotece

A może zostanę fryzjerem...

2016-04-14

W piątek 8 kwietnia uczniów klasy  IIb odwiedziła fryzjerka  Pani Iwona Filipek – mama Amelki. Opowiedziała dzieciom o zawodzie fryzjera, pokazała jakie sprzęty i akcesoria wykorzystuje w swojej pracy. Wielką atrakcją było zakładanie peruki – Włosy w kolorze blond a może czarnym?- zastanawiały się dziewczynki. Następnie Pani Iwona zabrała się za układanie, modelowanie i zdobienie dziecięcych fryzur. Na włosach dziewczynek pojawiły się przeróżne koczki, warkocze oraz loki. Natomiast na głowach chłopców królował irokez. Fryzury budziły podziw nie tylko dzieci. Kto wie, czy za kilka lat, dzięki prezentacji Pani Iwony, któreś z dzieci nie zostanie słynnym stylistą fryzur?

Pani Iwono jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!

Czytaj więcej o: A może zostanę fryzjerem...

Dzień Talentów w klasie IIc

2016-04-14

6 kwietnia w klasie II c wielkie święto - Dzień Talentów. Prezentacje utalentowanych gwiazd piosenki, mistrzów malarskich, muzyków, rzeźbiarzy, przyszłych architektów zostały uwiecznione na zdjęciach i filmach. To naprawdę była wielka sztuka przygotować całość swojego występu: strój, wypowiedź, prezentacja, wymagała wiele wysiłku od naszych artystów.
Wielkie brawa dla wszystkich !!!

Czytaj więcej o: Dzień Talentów w klasie IIc

Gość w klasie II b

2016-04-10

 14 marca klasę IIb odwiedziła Pani Małgorzat Trzcińska, mama Marysi. Przeprowadziła bardzo ciekawą i interesującą lekcje. Opowiedziała dzieciom o pracy lekarza weterynarii i jego roli w ochronie zdrowia ludzi poprzez sprawowanie nadzoru nad produkcją produktów pochodzenia zwierzęcego. Przekazała szereg bardzo cennych informacji o zwierzętach. Uczniowie mogli za pomocą stetoskopu posłuchać, jak bije serce, a także zbadać mięso przy pomocy zabytkowego trychinoskopu.

Na koniec każdy otrzymał małą niespodziankę. Dziękujemy bardzo!!!

Czytaj więcej o: Gość w klasie II b

Przejdź do góry

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma