Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Październik

Jaskółeczki nie czekały
na jesieni przyjście.
Lecieć chciałyby za nimi
kolorowe liście.
Lecz tymczasem pozostają
w wyzłoconym lesie
aby pięknie wyglądała
złota polska jesień.
Choć to jesień, świerk czy sosna
nie ma złotych igieł,
i choć ptaki odleciały
raźno ćwierka szczygieł.
Dziobie ziarnka suchych ostów,
barwami się mieni,
jakby sobie nic nie robił
z tej całej jesieni.

Artykuły

Znaczenie pracy domowej w edukacji wczesnoszkolnej

2014-10-21

Praca domowa jest pojęciem rozumianym wieloznacznie. Literatura pedagogiczna określa jej formę różnorodnie. Wśród uczniów funkcjonuje potoczne określenie: odrabianie lekcji. Nauczyciele rozumieją ją jako pracę między lekcjami oraz naukę własną. Według W. Okonia – jest to forma obowiązkowych, wykonywanych zazwyczaj w domu zajęć szkolnych uczniów, których celem jest rozszerzenie, utrwalenie i pogłębianie wiedzy. Można przytaczać wiele przykładów rozumienia pojęcia pracy domowej, jako indywidualnego, dodatkowego wkładu pracy w pogłębianie wiedzy, poszerzanie własnych umiejętności i możliwości. Analizując literaturę dowiadujemy się, że praca domowa ma przypisane określone funkcje: dydaktyczną oraz wychowawczą.

Czytaj więcej o: Znaczenie pracy domowej w edukacji wczesnoszkolnej

W gospodarstwie agroturystycznym

2014-10-20

16 października klasa 1 c odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne Grajan w Rososzy gm. Cegłów. Jest to miejsce, w którym hoduje się kozy oraz produkuje ekologiczny, certyfikowany ser kozi. Dzieci miały możliwość karmienia i dojenia kóz. Uczestniczyły w produkcji serka, który profesjonalnie pakowały próżniowo i zawiozły do swoich bliskich. Okazało się także, że mleko kozie jest nie tylko bardzo zdrowe, ale jak stwierdziły dzieciaczki jest " PYCHA". Były także przejażdżki kucykiem, ognisko i nareszcie możliwość wybiegania się do utraty tchu. Ta wspaniałą lekcję przyrody przedstawiamy na zdjęciach.

M. Gałązka

Czytaj więcej o: W gospodarstwie agroturystycznym

Jubilaci w klasie I c

2014-10-16

W klasie 1 c kolejne dzieci obchodzą swoje urodziny. Życzymy im dużo zdrowia i samych dobrych ocen, a zdjęcie Marty i Bruna umieszczamy na stronie naszej szkoły.

M. Gałązka

Czytaj więcej o: Jubilaci w klasie I c

Dzień Edukacji Narodowej

2014-10-13

 

"Dziękujemy za pokazanie nam,
Że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,
Że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
Że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni"

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Mam talent

2014-10-10


Szkolne kółka w klasach pierwszych cieszą się ogromnym powodzeniem. Tu dzieci rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Mali aktorzy, muzycy, plastycy jednym słowem artyści wkrótce zaprezentują swoje umiejętności na szkolnych korytarzach, przedstawieniach i występach. Ten najbardziej wszechstronny rozwój pierwszaków zapewniają nauczyciele prowadzący kółka.

Czytaj więcej o: Mam talent

Przejdź do góry