Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Lektura do poduszki

Artykuły

Znaczenie pracy domowej w edukacji wczesnoszkolnej

2014-10-21

Praca domowa jest pojęciem rozumianym wieloznacznie. Literatura pedagogiczna określa jej formę różnorodnie. Wśród uczniów funkcjonuje potoczne określenie: odrabianie lekcji. Nauczyciele rozumieją ją jako pracę między lekcjami oraz naukę własną. Według W. Okonia – jest to forma obowiązkowych, wykonywanych zazwyczaj w domu zajęć szkolnych uczniów, których celem jest rozszerzenie, utrwalenie i pogłębianie wiedzy. Można przytaczać wiele przykładów rozumienia pojęcia pracy domowej, jako indywidualnego, dodatkowego wkładu pracy w pogłębianie wiedzy, poszerzanie własnych umiejętności i możliwości. Analizując literaturę dowiadujemy się, że praca domowa ma przypisane określone funkcje: dydaktyczną oraz wychowawczą.

Czytaj więcej o: Znaczenie pracy domowej w edukacji wczesnoszkolnej

Jak pomóc dziecku w pierwszych dniach szkoły?

2013-09-28

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym znajdziecie Państwo odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące zaklimatyzowania się Państwa dziecka w szkole. W razie wątpliwości możecie Państwo zasięgąć pomocy w wychowawców, psychologa i pedagoga szkolnego. Już wkrótce dzieci przyzwyczają się do codzienności szkolnej, potrzebują na to czasu, cierpliwości i wyrozumiałości.

 

http://www.familie.pl/artykul/Jak-pomoc-dziecku-podczas-szkolnych-poczatkow,3686,1.html

Czytaj więcej o: Jak pomóc dziecku w pierwszych dniach szkoły?

Jak pozytywnie motywować dziecko do nauki

2013-09-29

Pierwszy miesiąc nauki już za nami. 

 

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre i co za tym idzie zwiększa się ilość nauki i szkolnych obowiązków. W czasie pierwszych trzech lat nauki w szkole podstawowej dziecko nabywa nowych nawyków związanych ze systematycznością i obowiązkowością oraz uczy się radzić sobie z możliwymi szkolnymi niepowodzeniami. Wtedy właśnie niezbędna jest pomoc rodzica. Jak pomóc swojej latorośli w tych momentach? Zachęcamy do przeczytania artykułu:

http://www.edukacja.edux.pl/p-10087-jak-wspierac-i-motywowac-dziecko-w-czasie.php 

Czytaj więcej o: Jak pozytywnie motywować dziecko do nauki


Przejdź do góry