Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych

 • Kalendarium

  Wtorek, 2019-01-22

  Imieniny: Dominiki, Mateusza

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 515986
  • Do końca roku: 343 dni
  • Do wakacji: 150 dni

Podsumowanie konkursu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

Na konkurs wpłynęło 20 prac plastycznych przedstawiających nowe przygody Gangu Słodziaków.

Był to efekt zajęć przeprowadzonych w klasach Ic (wych. P. Beata Osińka), IIc (wych. P. Karolina Roguska) II d (wych. P. Dorota Cymbalińska) we współpracy ze szkolną biblioteką.

Otrzymaliśmy od sieci sklepów Biedronka książki pt."Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków" oraz albumy do których uczniowie wklejali naklejki, które zdobywali za codzienne czytanie (minimum10 minut przez co najmniej 21 dni).

Celami konkursu była popularyzacja czytelnictwa, kształtowanie umiejętności uważnego słuchania tekstu oraz wyrabianie w dzieciach nawyku codziennego czytania - samodzielnego i/lub z rodzicami.

Po przeczytaniu wszystkich perypetii sympatycznych zwierzaków, uczniowie mieli za zadanie wymyślić i zilustrować ich nowe przygody: klasy pierwsze w formie rysunków, klasy drugie w formie komiksu.

W ten sposób stworzyliśmy w czytelni efektowną wystawę pięknych prac, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wysoką oglądalnością.

Jury w składzie P. Beata Zdankowska-Wasążnik, P. Anna Sudakowska i P. Magdalena Grudzińska miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace prezentowały się wspaniale.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas pierwszych:

I m. - Gabriela Korzeń, kl. Ic

II m. - Julia Ściechowska, kl. Ic

W kategorii klas drugich:

I m. - Dominik Stefański, kl. IIc

II m. - Paulina Mućko, kl. IIc

III m. - Barbara Kuza, kl. 2d

Wyróżnienia:

Katarzyna Szlifarska, kl. 2d

Maja Twardowska, kl. 2d

Nikola Zając, kl. 2d

Gratulujemy serdecznie!

Dziękujemy uczniom klas Ic, IIc i II d oraz Paniom Beacie Osińskiej, Karolinie Roguskiej i Dorocie Cymbalińskiej za udział we wspólnej zabawie. Mamy nadzieję, że złapaliście bakcyla czytania Uśmiech