WIELKIE ŚWIĘTO ROWERÓW W MIŃSKU MAZOWIECKIM!!!

Kilkugodzinny blok imprez dla zawodników i kibiców wraz z rodzinami rozpocznie się 17.09.2016r. (sobota) o godz. 13:30 w centrum miasta przy ul. Konstytucji 3-go Maja.

W tym roku przygotowaliśmy szereg atrakcji również dla najmłodszych rowerzystów czyli przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych którzy rozegrają I Mistrzostwa Powiatu Mińskiego ścigając się na rowerach dowolnych. Dla tych dzieci warunkiem startu jest tylko posiadanie kasku rowerowego oraz obecność pełnoletniego opiekuna.

W trakcie imprezy zobaczyć będzie można pokazy profesjonalnego sprzętu kolarskiego oraz sprawdzić formę na stacjonarnych rowerkach z funkcjami pomiarowymi. Podobnie jak w poprzednich latach odbędzie się widowiskowy konkurs jazdy rowerem po szynie kolejowej a wszystko rozpocznie się od wspólnego swobodnego przejazdu honorowego ulicami miasta gdzie corocznie uczestniczy olbrzymia grupa miłośników rowerów. Organizatorzy przewidzieli również losowanie nagród dla zgromadzonych gości.

Kolarze wyczynowi natomiast rozegrają znany już od ośmiu lat wyścig kolarski "Memoriał Feliksa Rawskiego" gdzie wszyscy będziemy głośno dopingować zawodników z Klubu Kolarskiego V-MAX - Mińsk Mazowiecki.

Szczegółowy program imprezy i regulamin dostępny jest w poniższym linku.

W imieniu Burmistrza Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Klubu Kolarskiego V-MAX gorąco zapraszam do wspólnej zabawy wszystkich kibiców kolarstwa oraz sympatyków aktywnego wypoczynku na "dwóch kółkach".

Jacek Tomkiewicz - Prezes K.K. V-MAX.