LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW

Czy wchodząc do lasu widzieliście na jego skraju tabliczkę z napisem „Las rośnie powoli, a płonie bardzo szybko”? Czy wiecie, że w Polsce całkiem niedawno, bo w 2021 roku około 2500 pożarów zostało spowodowanych przez człowieka? Czy w ogóle wiecie, jak ogromne korzyści daje nam las?

Już niedługo obchodzą swoje święto Strażnicy Lasów, czyli ci, którzy czuwają, aby pożary lasów się nie rozprzestrzeniały - 4 maja to w kalendarzu Dzień Strażaka, natomiast 5 maja jest Dniem Leśnika.

Jeśli chcecie im podziękować za ochronę lasów przed pożarami, weźcie udział w ogólnopolskiej akcji „Laurka dla Strażnika Lasów”. Przygotujcie laurkę według własnego pomysłu i, razem ze zgodą na wzięcie udziału w akcji, przynieście ją do szkoły. Wasza Laurka razem z innymi stworzy Giga Laurkę, która zostanie wręczona Strażnikom Lasów w dniu ich święta.

Pracę razem ze zgodą Waszych rodziców przynosimy do wychowawców klas do 29 marca.

Zachęcamy  do wzięcia udziału w akcji

Link do akcji