• Odwiedziny: 3119835

Znaczenie imion

W tej części gazetki będę pisała o znaczeniach popularnych imion w naszej szkole. W tym numerze zajmiemy się imieniem Julka i Jakub. Przeprowadzając ankietę pomiędzy uczniami dowiedziałam się, że w niektórych klasach możemy znaleźć aż trzy Julki i trzech Jakubów. To naprawdę dużo, nie wiem jak  nauczyciele się w tym łapią. Na jedną klasę przypada średnio jedna Julka i dwóch Jakubów.

Julia to dziewczyna ogromnie ciekawa świata, pewna siebie i towarzyska. Przywiązuje bardzo dużą wagę do przyjaźni, przy czym nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Tak samo swobodnie czuje się zarówno w towarzystwie kobiet, jak i mężczyzn – tak samo wierną przyjaciółką pozostaje. Jest bardzo lubiana – przy niej każdy dzień nabiera blasku, a troski szybko znikają. jest obowiązkowa i odnosi sukcesy we wszystkich przedsięwzięciach. Sprawdzi się zarówno w zawodach związanych z polityką i prawem, gdzie potrzeba nieraz zachować zimną krew i umieć blefować, jak w zawodach teatralnych, w których będzie mogła dać upust swym talentom artystycznym (świetnie tańczy!).

Julia imieniny obchodzi 8 stycznia, 12, 16, 17, 27, 28 lutego, 8, 16 marca, 8, 16 kwietnia, 22 maja, 12, 19 czerwca, 2, 4, 27, 30 lipca, 2, 10 września, 18 października, 10, 11, 13 grudnia.

Jakub jest pogodnym człowiekiem, o dużej kulturze osobistej. Brzydzi się kłamstwem i oszustwem. Kocha zmiany i podróże, ceni sobie życie rodzinne i swoją wybrankę. Bardzo chętnie pomaga i doradza innym. Niestety jest też egoistą i bardzo subiektywnie ocenia rzeczywistość. Jakub jest jednak przede wszystkim bardzo pogodnym mężczyzną, o dużej kulturze osobistej i ogładzie towarzyskiej. Jakub sprawdzi się w zawodzie informatyka, matematyka, fizyka lub po prostu naukowca bądź badacza. Wszystko zależy od zainteresowań wyniesionych z domu rodzinnego.

Jakub imieniny obchodzi 5 lutego, 14 marca, 3, 17, 30 kwietnia, 1, 3, 6, 11 maja, 1 czerwca, 5, 13, 14, 25 lipca, 6 sierpnia, 9 września, 3, 9, 20, 21 października, 28 listopada, 20 grudnia.

Weronika G.