Jaka jest moja klasa?

Z moją klasą znam się już osiem lat. Nasze pierwsze spotkanie pamiętam jakby to było wczoraj. Szybko zaczęliśmy się dogadywać i bardzo się zżyliśmy. Wiadomo, nie było idealnie i zdarzały się sprzeczki. Przez sześć lat nasz skład pozostawał prawie identyczny, lecz wszystko się zmieniło od września 2019 roku. Powodem tego było utworzenie klasy dwujęzycznej, do której ja się dostałam. Zgraliśmy się wyjątkowo szybko. Po miesiącu wspólnej nauki świetnie się dogadywaliśmy. Wydarzeniem, które zdecydowanie zbliżyło nas do siebie, było przygotowywanie przedstawienia na Obchody Rocznicy Powstania Styczniowego, gdyż była to okazja do poznania się lepiej poza salą lekcyjną. Przed zamknięciem szkół udało nam się jeszcze np. wyjść klasowo na łyżwy, lecz po ogłoszeniu kwarantanny nie mogliśmy się ze sobą już widywać. Pomimo trudnej sytuacji utrzymaliśmy ze sobą dobry kontakt i wracając we wrześniu do szkoły byliśmy bardzo szczęśliwi, że znowu się widzimy. Niestety, nasze zadowolenie nie trwało zbyt długo, gdyż ponownie zmieniono system na naukę zdalną. Pomimo to uważam, że zamknięcie nas w domu spowodowało, umocnienie więzi między nami. W tym trudnym czasie pomagamy sobie jak tylko możemy, nie tylko z lekcjami i staramy się wspierać siebie nawzajem. Pomimo ciężkich czasów i przeszkód zżyłam się z moją klasą. Cieszę się, że jestem w niej i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Będzie mi bardzo ciężko pożegnać się z osobami, z którymi przeżyłam tak wiele wspaniałych chwil i na pewno będę dobrze wspominała lata spędzone z nimi.

Aniela K. 8A