Czy chcesz powrotu do szkoły?

Ostatnio przeprowadziłyśmy pewną ankietę. Zadałyśmy kilkudziesięciu uczniom następujące pytanie: Czy chcielibyście wrócić do szkoły, czy jednak bardziej odpowiada Wam nauka zdalna? Duża większość uczniów przyznała, iż szkoła w domu stała się już przytłaczająca, ciężko jest im czegokolwiek się nauczyć, brakuje im kontaktu z rówieśnikami, od ciągłego wpatrywania się w monitor często miewają bóle głowy, a na przerwie nie mogą już pograć w karty, czy choćby porozmawiać ze sobą twarzą w twarz. Tylko 1/3 ankietowanych stwierdziła, że zdecydowanie bardziej odpowiada im nauka zdalna, gdyż są w domu i nie muszą pokonywać drogi do szkoły, poza tym jak stwierdzili mają „ wszystko pod ręką”.

Niesamowite jest to, jak ta cała sytuacja zmieniła nasze zdanie. Jeszcze rok temu zadając podobne pytanie, jesteśmy pewne, że prawie każdy bez wahania, niemalże wykrzyczałby: NIE! Jednak teraz możemy wywnioskować, że pandemia przyczyniła się do tego, że naprawdę zaczęliśmy tęsknić za normalnością.

Amelia P. i Wiktoria L.