Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki...
...a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Wiadomo bowiem, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę ... - jednym słowem - same zalety!
W klasach Ia i Ic wspólnie Paniami Karoliną Roguską, Agatą Demianiuk i Jolantą Nowicką czytaliśmy zabawną historyjkę "Kto polubi trolla?" autorstwa Zofi Staneckiej oraz przygody Duni - bohaterki książki Rose Lagercrantz i Evy Eriksson "Moje szczęsliwe życie".
W klasie IIb z wychowawczynią P. Hanną Drobek z zapartym tchem śledziliśmy historię opisaną w opowiadaniu Barbary Kosmowskiej pt."Postrach doliny" ze zbioru "Opowiadania z dreszczykiem".
Dzieci z 0a z Paniami Katarzyną Duszczyk i Agnieszką Żołądek wysłuchały bajki psychoedukacyjnej o przegrywaniu "Trudna sztuka" napisanej przez Agnieszką Borowiecką, a w 0b razem z Pania Dorotą Cymbalińską poznaliśmy "Sekret ponurego zamku" Wojciecha Widłaka i "Historie spod podłogi, cz. II "Wyprawa" Justyny Bednarek.
Powyższe książki i tysiące innych czekają na Was - zapraszamy do biblioteki