Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września (wtorek)w oddziałach zerowych naszej szkoły obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Historia małej dziewczynki o imieniu Vashti uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.
Tego dnia dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, wykonały prace plastyczne. Zadbaliśmy również o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki. Bo w końcu był to dzień z KROPKĄ w roli głównej! Było wesoło, było ciekawie i bardzo emocjonująco...
Dzięki zakropkowanej historii dzieci i młodzież uczą się, że warto jest się dzielić swoimi talentami z innymi ludźmi, jednak by osiągnąć sukces, trzeba się trochę wysilić. Gdyby Vashti nie zapragnęła narysować „jeszcze lepszych” kropek, nie powstałaby wspaniała i doceniana galeria jej prac.
Bohaterka „Kropki” zmusza do refleksji także rodziców uczniów w różnym wieku, którym uświadamia, jak ważne jest dostrzeganie i rozwijanie potencjału każdego dziecka. Zapraszamy chętnych do zapoznania się z historią KROPKI.