Lekcja w ZOO

W piękny słoneczny dzień 20.09.2018 r. klasa VIIB wyjechała do ogrodu zoologicznego w Warszawie. Inicjatorami wycieczki były: nauczyciel biologii Aleksandra Bielecka i wychowawczyni Beata Bieniek. Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w zorganizowanej przez ZOO lekcji pt. „Płazy i gady”

Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z budową i funkcjonowaniem tych kręgowców w środowisku. Każdy z nas mógł dotknąć węża boa, legwana, żółwia i gekona. Pracownicy ogrodu zoologicznego poinformowali nas o częstym nielegalnym procederze handlu egzotycznymi gadami i płazami. Zobaczyliśmy produkty wykonane ze skór gadów, które są chronione przez konwencje CITES, a które nielegalnie wwozili do naszego kraju turyści na lotnisku Okęcie. Po zakończonej lekcji zwiedzaliśmy resztę ZOO obserwując zachowania jej mieszkańców.

Końcowym punktem była wizyta w „Willi pod Zwariowana Gwiazdą”.  To dom na terenie ZOO, w którym były dyrektor ogrodu Pan Żabiński dawał schronienie Żydom podczas II wojny światowej.