Turniej wiedzy o naszym regionie

Mazowsze. Piasek, Wisła i las.
Mazowsze moje. Płasko, daleko-
pod potokami szumiących gwiazd,
pod sosen rzeką.

(Krzysztof Kamil Baczyński „Mazowsze”)

28 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Siennicy odbył się VIII Regionalny Turniej Turystyczno-Krajoznawczy dla Dzieci i Młodzieży pod patronatem mińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Udział wzięło 28 zespołów (w tym 18 w kategorii gimnazjum).

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy IIIj: Aleksandra Górska, Klaudia Janczak i Natalia Zagórska (zajęły III miejsce) oraz Izabela Chmiel, Julia Skalska i Wiktoria Szczurowska (V miejsce).

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący naszego województwa, rozpoznać wybrane rośliny, pokonać tor przeszkód rowerem, zidentyfikować zabytki Mazowsza i zaprezentować pracę plastyczną dotyczącą 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziewczęta opowiadały o losach kasztanki Józefa Piłsudskiego i o pomniku niepodległości przy ul. Stary Rynek w Mińsku Mazowieckim. Poradziły sobie świetnie. Gratulacje!

M. Zygnerska