Wycieczka klasy IVd do Komendy Powiatowej Policji

W dniu 10 kwietnia 2018r. klasa IVd pod opieką p. Sylwii Giedzińskiej udała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Na miejscu przywitała nas policjantka z zespołu do spraw nieletnich i patologii- starszy sierżant Dominika Witek oraz Inspektor Robert Szostak ze Straży Miejskiej.  Na początku zwiedziliśmy dyżurkę, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca dyżurnych na stanowisku kierowania, zobaczyć nowoczesny monitoring, obejrzeliśmy sprzęty, stację radiową, mieliśmy okazję przymierzyć czapkę policyjną. Następnie obejrzeliśmy z zewnątrz areszt dla zatrzymanych. Zapoznaliśmy się też z pracą policjanta w pokoju kryminalnym, usłyszeliśmy o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa. Największe wrażenie jednak zrobiły na nas sprzęty wykorzystywane przez policyjnych techników.  Tam mogliśmy zdjąć za pomocą magicznych pędzli swoje odciski palców zostawione na zwykłej kartce papieru. Skorzystaliśmy z okazji, aby usiąść choć na chwilę wewnątrz radiowozu. W trakcie lekcji zadawaliśmy mnóstwo pytań na temat pracy policji: jak pracują psy, do czego się je wykorzystuje, czy policja dysponuje motorami, jak wygląda broń i wiele innych. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń. Po wizycie niektórzy z nas zadeklarowali, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.

Składamy podziękowania Komendantowi Miejskiemu Policji w Mińsku Mazowieckim za możliwość wizyty oraz wszystkim Policjantom, którzy cierpliwie odpowiadali na pytania uczniów o ten jakże odpowiedzialny i trudny zawód.

Sylwia Giedzińska