BIOLOGIA NIE TYLKO W SZKOLE

Dnia 26 września 2017 roku uczniowie klas IIH oraz IIT wraz z nauczycielami  Grażyną Kałczewiak, Aleksandrą Bielecką i Aleksandrą Pieniak Gołębiowską odwiedzili Ogród Botaniczny w Powsinie, aby rozwinąć i usystematyzować swoją wiedzę o różnych gatunkach drzew.

Najpierw obejrzeliśmy film na ten temat, następnie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji. Wykonywaliśmy preparaty z fragmentów roślin, a potem oglądaliśmy je pod mikroskopem. Obserwowaliśmy różne kształty i funkcje komórek.

Potem udaliśmy się na długi spacer po ogrodzie botanicznym, aby zobaczyć wiele ciekawych okazów i wysłuchać opowieści przewodnika o egzotycznych gatunkach roślin. Zajrzeliśmy też do szklarni wypełnionej roślinami z całego świata.

Kilka godzin spędzonych w Powsinie to niezapomniana lekcja biologii.

G. Kałczewiak