NIE JESTEM ROBOTEM - POTRAFIĘ MYŚLEĆ I MĄDRZE WYBIERAĆ

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim oraz Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zaprosiły uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w powiatowym konkursie literackim pt. "Nie jestem robotem - potrafię myśleć i mądrze wybierać". Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Natalka Widyńska z kl. V bp, Natalka Zagórska z kl. II jg i Jakub Szerszenowicz z kl. III jg.

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dzieci i młodzieży,odkrywanie i rozwijanie ich literackich talentów, propagowanie twórczości młodych literatów, zachęcanie do wyrażania emocji i poglądów poprzez twórczość literacką, kształtowanie umiejętności psychologicznych i społecznych niezbędnych do radzenia sobie z presją otoczenia.

21 czerwca podczas podsumowania konkursu przewodnicząca jury, pani Stanisława Gujska, skierowała w kierunku w kierunku uczniów ciepłe słowa, doceniła ich pracę i talent.  Podkreśliła, że komisja konkursowa, oceniając nadesłane opowiadania, kierowała się następującymi kryteriami:twórczy charakter utworu,poprawność stylistyczna i językowa,poziom literacki pracy,samodzielność i oryginalność. Nas szczególnie ucieszyła wiadomość, że I miejsce przyznano Jakubowi Szerszenowiczowi.

M. Jaremko