Klasa VI B w laboratoriach Polskiej Akademii Nauk

28.11.2018 r. klasa VI B odwiedziła laboratoria biochemii i biofizyki w PAN w Warszawie. Wycieczka została zorganizowana na specjalne zaproszenie profesor Marii Ekiel-Jeżewskiej pracownika Zakładu Biosystemu i Miękkiej Materii. Dzięki temu uczniowie mogli wysłuchać prezentacji pracowników naukowych na temat kropelek i cieczy oraz zastosowania nanowłókien w medycynie. Odwiedzili też laboratoria, w których prowadzone są doświadczenia z tej dziedziny. Poznali pracę naukowców, którzy opowiadali im o prowadzonych doświadczeniach z niezwykłą pasją. Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do samodzielnych badań nad gęstością i lepkością cieczy pod okiem pani profesor. Wycieczka była bardzo ciekawa i niecodzienna ze względu na pobyt w miejscu, gdzie rodzą się koncepcje pomocy ludziom nieuleczalnie chorym.