Nie będzie nas, będzie las…

8 listopada 2018 roku 44 uczniów wszystkich klas trzecich gimnazjum miało okazję pomóc choć trochę w pracy przedstawicielom Nadleśnictwa Mińsk (pomysł: A. Bielecka wraz z dyrekcją naszej szkoły, opieka: M. Grudzińska, M. Łuniewska, M. Zygnerska).

Panowie leśnicy Piotr Obłoza i Lesław Buszta odpowiedzieli pozytywnie na apel uczniów i nauczycieli chętnych złapać za szpadel. Jak świętować stulecie Niepodległej, to pożytecznie!

Teren przygotowany został wzorowo, przyjaźnie dla wszystkich - od żółtodziobów po zawodowców. Odebraliśmy instruktaż sadzenia dębu, dostaliśmy sadzonki (ok. 400 sztuk) i dalej w rzędy! Mgła rwała się na strzępy, słońce przetarło niebo, to był dzień.

Leśnictwo Pełczanka (między Rudnikiem a Mrozami, wjazd do lasu po prawej stronie, teren ogrodzony również po prawej) - to piękna połać. Ludzie działają tam, by była ciągłość w drzewostanie, przyrodzie.

Byliśmy wśród nich. Dziękujemy.