I Olimpiada Pszczelarska

26 października - dzień w którym odbyła się w murach naszej szkoły I Olimpiada Pszczelarska.

Jej pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Mińskiej, które przygotowało testy i pozyskało sponsorów. Tegoroczna olimpiada dedykowana była owadom zapylającym. Honorowy patronat objęło Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Bank BGŻ Paribas o. w Mińsku Mazowieckim.

Do rozwiązania testu z zakresu wiedzy o życiu i roli owadów zapylających w przyrodzie przystąpili uczniowie klas V - VII - ogromna liczba uczestników była miłym zaskoczeniem dla organizatorów. O ile zwycięzcę wyłoniono w pierwszej turze, to o drugie i trzecie miejsce trzeba było zrobić dogrywkę, a nawet dogrywkę dogrywki. Po emocjonującej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Weronika Głażewska, kl. VIc
II miejsce: Maja Trąbińska, kl. Vb
III miejsce: Maria Malesa, kl. Va

Wyłoniono również zwycięzców konkursu plastycznego - uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, co sprawiło, że podjęcie decyzji co do werdyktu było bardzo trudne.

kategoria: plastyczna o tematyce pszczelarskiej - kl. I - IV

I miejsce: Natalia Sabak, kl. IVc
II miejsce: Julia Budzyńska, kl. IVd
III miejsce: Marcel Brzyski, kl. IId

kategoria: plakat "Owady zapylające w przyrodzie" - kl. V - VIII

I miejsce: Zuzanna Młot, kl. Vc
II miejsce: Aniela Kowalczyk, kl. VIc
III miejsce: Julia Jarek, kl. Ve

Cytując słowa zamieszczone na stronie stowarzyszenia: Bardzo wysoki poziom Olimpiady i duże zaangażowanie uczestników motywuje nasze Stowarzyszenie do kontynuacji kolejnych edycji konkursowych - pozwalamy sobie mieć nadzieję, że ten konkurs będzie początkiem cyklicznych spotkań poświęconych szerzeniu wiedzy o tych jakże pożytecznych i uroczych owadach.
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy członkom stowarzyszenia i młodzieży, która tak licznie przystąpiła do konkursu (zarówno wiedzy jak i plastycznego) - do zobaczenia za rok.