Popisy gawędziarzy, czyli XXII Powiatowy Konkurs Krasomówczy

Jak co roku w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje do etapu wojewódzkiego konkursu gawędziarzy. Wydarzenie miało miejsce w czwartek 20.10.2018 r. Honorowym członkiem jury i jednocześnie gościem specjalnym był profesor Jerzy Bralczyk – specjalista od zagadnień związanych z językiem polskim oraz profesor Maria Ekiel-Jeżewska kuratorka wystawy poświęconej państwu Sylwestrowiczom w Muzeum Ziemi Mińskiej. W konkursie wzięło udział 22 uczestników w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe. Wielkim sukcesem naszych reprezentantów było zajęcie I miejsca przez ucznia klasy VI b Oskara Górskiego i III miejsca przez Wiktorię Kurel uczennicę klasy IIIj gimnazjum. Zarówno Oskar jak i Wiktoria przedstawili swoje mowy krasomówcze podczas eliminacji w Warszawie i zajęli 5 i 6 miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy!