REKORD POBITY...

16 października ogłoszony jest  "Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca". Z tej okazji w Szkole Podstawowej  nr 4 im. Powstańców Styczniowych zorganizowaliśmy akcję "Razem dla życia" w ramach której wspólnie z WOŚP uczestniczyliśmy w biciu rekordu polegającym na jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy.

Razem z nami byli przedstawiciele społeczności szkolnej, Radni Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Robert Gałązka i Pan Piotr Wojdyga oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Ciechańska. Swoim udziałem zaszczycili nas również przedstawiciele: Państwowej Straży Pożarnej, Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-Do, Fundacji EBU, Studium Języków Obcych, ZHP "Czarne Stopy", Zespołu Szkół nr 1im. Kazimierza Wielkiego .

Punktualnie o godzinie 1200 na 18 fantomach rozpoczęliśmy  akcję i w rytmie muzyki miarowo wykonywaliśmy resuscytację.

Praktyczne umiejętności i  wiedza dotycząca udzielania pierwszej pomocy podawana dzieciom od najmłodszych lat będzie  procentowała. Mamy nadzieję, że w przyszłości nikt nie przejdzie obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy.

Dziękujemy bardzo wszystkim za wspaniałą atmosferę.

Pamiętajcie 30 : 2

#uczymyratowac