SleeveFace z książką

Dnia 25 maja 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim odbyło się rozstrzygnięcie I edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego "SleeveFace z książką".

Sleeveface - polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Należy tak wykonać zdjęcia, aby okładka książki, sfotografowana była w sposób, który łączy się z sylwetką osoby i stanowi jej przedłużenie lub dopełnienie. Stwarza to iluzję jednolitego obrazu. Celem konkursu była m.in. popularyzacja czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, również poprzez zainteresowanie szatą graficzną książki; rozwijanie zainteresowań i pasji fotograficznych, rozwijanie wyobraźni i kreatywności; popularyzacja idei obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, wzbudzenie zainteresowania księgozbiorem biblioteki szkolnej; Jury oceniało kreatywność, technikę wykonania, wybór tła, kompozycję zdjęcia, dokładność dopasowania książki do postaci, poczucie humoru. Oceny jury dokonywane były w dwóch kategoriach wykonania pracy (fotografia,  praca graficzna).

Konkurencja była duża, ponieważ do udziału zgłosiło się 50 uczestników z całego powiatu, którzy złożyli ok 80 zdjęć. Nasze uczennice Izabela Chmiel, Natalia Zagórska z klasy IIIj oraz Oliwia Wasiak z klasy IIIh zajęły I miejsce w kategorii fotografia oraz III miejsce w kategorii 100-lecie odzyskania niepodległości Polski.

Dziewczętom bardzo gratulujemy!

Opiekunki: Beata Bieniek i Sylwia Giedzińska