Chłopcy najlepsi w czwórboju na szczeblu miejskim i powiatowym. Kacper Wagner najlepszy indywidualnie!

Nasi chłopcy z klas V i VI wzięli udział w zawodach miejskich i powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym dnia 11 maja 2018 roku. Zawody przeprowadzone były na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Budowlanej.

Chłopcy w składzie: Wagner Kacper kl. VIa, Kamiński Kacper kl. VIc, Gruszczyński Patryk kl. VI a, Kobza Szymon kl. Va, Misterkiewicz Karol kl. VIb i Zabiegliński Piotr kl. VIb wzmagania sportowe zaprezentowali w czterech konkurencjach: w rzucie piłeczką palantową, w skoku w dal, w biegu sprinterskim na dystansie 60 metrów i biegu wytrzymałościowym na dystansie 1000 metrów. Zawody rozpoczęły się bardzo pomyślnie, ponieważ cała drużyna rzucała piłeczką wyśmienicie bijąc swoje rekordy życiowe, rzut za rzutem. Kolejną dyscypliną, w której również nie mieliśmy sobie równych był skok w dal, gdzie wszyscy chłopcy pokonali barierę 4 metrów. Bieg sprinterski okazał się kluczem do zwycięstwa, ponieważ każdy punktujący chłopiec złamał barierę poniżej 9 sekund w biegu na 60 metrów. Bieg na 1000 metrów okazał się naszą „piętą Achillesową”, gdyż z przewagi niemalże 150 pkt. jaką nasi chłopcy wypracowali sobie trzema konkurencjami, wygraliśmy niemal 60 pkt. z drużyną z „piątki”.

Wyniki końcowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Mińsku Mazowieckim – 1070 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim – 1011 punktów

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrem – 1001 punktów

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Siennicy – 989 punktów

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim – 977 punktów

VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim – 971 punktów

VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim – 880 punktów

VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim – 751 punktów

IX miejsce – Szkoła Podstawowa w Stojadłach – 750 punktów

X miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mrozach – 723 punktów

XI miejsce – Szkoła Podstawowa w Jakubowie – 700 punktów

XII miejsce – Szkoła Podstawowa Salezjanie w Mińsku Maz. – 610 punktów

XIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Górkach – 547 punktów

Ponadto warto nadmienić, iż statuetka za najlepszego zawodnika zawodów powędrowała do naszego ucznia z klasy VIa – Kacpra Wagnera, który uzyskał indywidualnie 295 punktów.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach regionalnych w Siedlcach dnia 21 maja 2018 roku.