Konkurs Zostań mistrzem pięknego czytania

Kto czyta książki, żyje podwójnie – słowa Umberto Eco były mottem tegorocznego konkursu czytania, który odbył się dnia 1 lutego 2018 roku. Uczniowie klas IV czytali bez przygotowania wybrane fragmenty książek. Wśród tytułów nie mogło zabraknąć Króla Maciusia Pierwszego, Przygód Tomka Sawyera czy Braci Lwie serce. Do konkursu zgłosiło się dziesięciu  miłośników czytania:

Julia Samociuk, Wiktora Bożym i Zuzanna Zielińska z klasy IVa,
Maja Trąbińska z klasy IVb,
Izabela Kowalczyk i Julia Kostrzewa z klasy IVc,
Dawid Niedbała i Jan Młoduchowski z klasy IV d
oraz Amelia Przedlacka i Julia Michalik z klasy IVe.

Jury w składzie: pani Monika Halagiera i pani Sylwia Giedzińska zwracało uwagę nie tylko na płynność czytania i odpowiednią intonację. Równie ważna była niełatwa umiejętność zainteresowania słuchaczy czytanym tekstem. Tę mistrzowsko opanowała Amelia Przedlacka z klasy IVe, która wygrała w głosowaniu publiczności. Po Zeszyt w kratkę Jana Twardowskiego z pewnością sięgnie wielu uczniów.

Po naradzie jury ogłosiło wyniki:

I miejsce – Julia Michalik,
II miejsce – Amelia Przedlacka,
III miejsce – Julia Kostrzewa,

wyróżnienie – Julia Samociuk.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy.