MIĘDZYKULTUROWA ZIMA 2018

Za nami pierwsze dni roku 2018 a przed nami mnóstwo niepowarzalnych i pomysłowych wydarzeń. W imieniu całego zespołu Fundacji EBU życzę Państwu oraz pociechom i rodzinom dobrego roku pełnego ciekawych  spotkań, międzykulturowych przygód i niezapomnianych doświadczeń.

Lada dzień rozpoczną sie ferie zimowe. Zima gdzieś się zagubiła po drodze, wolontariusze chcieliby lepić bałwany, ale skoro to chwilowo niemożliwe, to możemy też wspólnie tworzyć bałwany z balonów, a zamiast zjeżdżać na sankach - poćwiczyć jogę. Na śnieg ostatnimi czasy nie zawsze można liczyć, ale na Fundację EBU tak! W tej wiadomości zapraszam do udziału w akcjach i wydarzeniach przygotowanych przez nas na okres zbliżających się ferii. W załączniku znajdą Państwo zestawienie naszych propozycji na najbliższe tygodnie. Postaraliśmy się zaplanować coś dla każdeg

DLA DZIECI

Wolontariusze EBU z Włoszką Amalią na czele poprowadzą serię warsztatów o włoskiej kulturze w Miejskim Domu Kultury. Zajęcia będą odywały się w godzinach 10:00-14:00, bez posiłku (z wyjątkiem warsztatów BUON APPETITO, które poświęcone są kuchni włoskiej). Serdecznie prosimy o rejestrację udziału poprzez stronę www.ekobilety.pllub bezpośrednio w MDK (funkcjonują bilety w cenie 10zł/dzień).

Szczegóły na stronie: http://mdkmm.pl/bez-kategorii/8-2/

W Miejskiej Bibliotece Publicznej za to Francuzi i Hiszpanie nauczą dzieci jak przygotować fikuśne bagietki i smaczne tapas, a może paellę i quiche? Na te zajęcia nie obowiązują zapisy.

Szczegóły na stronie: http://www.mbpmm.pl/aktualnosci/dla-najmlodszych/670-smakowite-ferie-w-bibliotece

DLA MŁODZIEŻY

Szczególnie zachęcamy do spotkań z wolontariuszami starsze dzieci (w wieku 11-14 lat), które już nie do końca dobrze czują się na animacyjnych zajęciach z młodszymi. Zespół EBU przygotował specjalnie dla nich program kreatywnych warsztatów rozwijających różne kompetencje społeczne. Warsztaty odbędą się w naszej nowej siedzibie czyli w Laboratorium Wolontariatu i Inicjatyw Młodzieżowych EBU LAB. Budynek znajduje się przy ul. Pięknej 26 (gdzie wcześniej działała Miejska Szkoła Artystyczna). Tworzymy w nim przestrzeń dla młodzieży oraz centrum wolontariatu. Licealistów i studentów, a nawet maturzystów przed wirem nauki, zapraszamy na relaksacyjne warsztaty rozwojowe popołudniami, również w EBU Lab. Warsztaty są otwarte i bezpłatne, bez konieczności zapisów.

Szczegóły na facebooku: https://www.facebook.com/events/2005364776405882/

DLA WSZYSTKICH

- 20 stycznia rodzina EBU będzie świętować Dzień Babci i Dziadka, a ponieważ babcie i dziadkowie naszych zagranicznych wolontariuszy są daleko to poszukujemy przyszywanych babć i dziadków. Jeśli znacie chętnych - to zabierzcie ich ze sobą i przyjdźcie całą rodzinką. A jeśli nie - to i tak dołączcie do przyszywanej rodziny w innej roli: mamy, ciotki, albo brata.

- 27 stycznia z kolei będziemy robić polskie faworki i… coś z tajemniczej księgi francuskich przepisów Julie. Nie trzeba mieć zdolności kulinarnych, można choćby trzymać patelnię, a jednocześnie miło spędzić czas :)

Oba spotkania będą odbywać się w godzinach 11:00-14:00. Można zajrzeć o dowolnej porze na chwilę lub na dłużej. Zapraszamy.

Życzę zdrowego i wesołego wypoczynku zimowego oraz zachęcam do spotkań z zespołem Fundacji EBU.

Pozdrawiam bardzo serdecznie,

mgr Eliza Bujalska