Mikołajkowe Warsztaty malowania i ozdabiania szklanych bombek

Dnia 08.12.17r. uczniowie klasy III C i klasy III A wybrali się na wycieczkę do Boryszewa. Znajduje się tam Manufaktura bombek – Leśny Zakątek.

Czekał tam na nas św. Mikołaj, który przywitał nas gorącą herbatą i słodkim pączkiem. Następnie opowiedział nam jak przebiega proces powstawania bombek.

W dmuchalni, z rurki szkła sodowego, dmuchacz tworzy szklaną bombkę. Ogrzewane szkło, staje się plastyczne, dzięki czemu za pomocą formy nadaje mu się wybrany kształt. Kolejny etap to proces srebrzenia. Daje jej to wyjątkowy i niepowtarzalny urok. Następnie bombka trafia na stół artysty dekoratora.

Po pokazie produkcji zasiedliśmy przy stołach i samodzielnie malowaliśmy i ozdabialiśmy swoje bombki. Wszystkie były piękne i unikalne.

Pełni nowych doświadczeń i wiedzy z własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi wróciliśmy do szkoły.

Hanna Guzowska, Teresa Kałan