• Odwiedziny: 3120158

Coś dla ducha i dla ciała – wycieczka drugich klas gimnazjum

Wyruszyliśmy do Warszawy – klasy IIe, IIj i IIs (opieka A. Kowalczyk, A. Kulma, A. Sudakowska i M. Zygnerska) do historycznego miejsca ablucji – Łazienek Królewskich.

Lekcja przeprowadzona przez panią przewodnik trwała tyle, co każda inna w naszej szkole, lecz minęła w mgnieniu oka! Obejrzeliśmy wnętrza nawiązujące do motywów starożytnych z pięknymi plafonami, płaskorzeźbami, akcesoriami łaziebnymi.

Przypomnieliśmy sobie o tradycji obiadów czwartkowych organizowanych przez ostatniego z naszych władców, który każdemu z zaproszonych dawał pomarańczę. Oznaczało to bycie persona grata, osobą mile widzianą. Ustaliliśmy menu podczas spotkań - królowały potrawy gotowane powoli: rosół z kapłona, ziemniaki w sosie z baraniną. Suszone śliwki na deser oznaczały „gościu, gotuj się do powrotu”. Dyskutowano, słuchano sprośnych wierszy, potem jedzono.

Zagraliśmy również w sekretarza, salonową zabawę polegającą na znalezieniu najbardziej pomysłowych odpowiedzi na nietypowe pytania, np. „Czym jest bańka mydlana?”. Głowa gimnazjalisty kryje wiele tajemnic, odpowiedzi były zaskakujące, za co pochwaliła nas pani przewodnik.

Druga część wycieczki upłynęła równie miło. Pojechaliśmy do parku trampolin, gdzie spędziliśmy równie miły czas razem, dopingując się wzajemnie, przybijając piątki i fikając kozły.

M. Zygnerska