MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR

W dniu 15 listopada dziewięcioro uczniów z klas VI szkoły podstawowej wzięło udział w XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr - Beniamin. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów.

Zawody były organizowane za pośrednictwem mobilnej platformy edukacyjnej  www.mCourser.pl. Konkurs trwał jedną godzinę zegarową i składał się z 24 pytań podzielonych na trzy grupy, ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. Uczniowie pracowali na komputerach w pracowni 30. Nad odpowiednimi warunkami technicznymi i prawidłowością przebiegu konkursu czuwała p. Beata Bieniek. Największą ilość punktów uzyskał Piotr Komoda z klasy VIb (76,25).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu