110 rocznica urodzin Astrid Lindgren

14 listopada 1907 roku w małej wiosce na południu Szwecji urodziła się Astrid Lindgren.

Autorka znanych wielu pokoleniom dzieci na całym świecie książek takich jak "Dzieci z Bullerbyn", "Bracia Lwie Serce" czy "Pippi Laangstrump". Uznanie czytelników zaskarbiła sobie także opowieściami detektywistycznymi o Blomkviście, o zabawnych przygodach Lotty, czy perypetiach Emila.

W sumie napisała prawie 100 książek dla dzieci, przetłumaczonych na prawie 100 języków, sprzedanych w ponad 100 milionach egzemplarzy.

Została uhonorowana wieloma nagrodami szwedzkimi i miedzynarodowymim.in. Medalem Hansa Christiana Andersena, International Book Award UNESCO, Orderem Uśmiechu.

Zmarła 8 stycznia 2002 r w Sztokholmie.

Zachęcamy do zapoznania się ze wspaniałym dorobkiem pisarki znajdującym się w naszej szkolnej bibliotece.

Zapraszamy chętnych czytelników do zgłaszania się do biblioteki - czeka tu na Was konkurs ze znajomości lektury "Dzieci z Bullerbyn".