III Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni

Z radością zapraszamy do udziału w wydarzeniach III Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni, które odbędą się w dniach 27-28 października 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.

Cieszymy się, że Dni Kultury Żydowskiej wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych  miasta i zdobywają coraz większe zainteresowanie i przychylność mieszkańców. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie muzyka.

27 października zapraszamy na warsztaty wokalne, które poprowadzi Marcin Steczkowski, multiinstrumentalista, dla którego w muzyce najważniejsze są emocje. Dlatego warunkiem uczestnictwa jest miłość do muzyki.

Pierwszego dnia wydarzeń czeka nas także spotkanie z Remigiuszem Grzelą, autorem książki o Wierze Gran. Porozmawiamy o biografii artystki, zadamy pytania o prawdę o nas samych w zderzeniu z życiem pieśniarki warszawskiego getta. Po spotkaniu zapraszamy na etiudę teatralną  o życiu Gran.

W programie sobotnim zaplanowaliśmy:

• warsztaty dla dzieci  w wieku 5-8 lat Jak pięknie się różnić
  • warsztaty dla dzieci wieku 10-13 lat  O Żydach i Żydówkach.
  • dla młodzieży od 11 lat grę miejską Śladami Żydów mińskich
  • wystawę – spotkanie z Władysławem Szpilmanem Tych lat nie odda nikt, podczas której obejrzymy fragment filmu „Pianista” inspirowany życiem artysty oraz zaśpiewamy najbardziej znane utwory Szpilmana.

W programie także lekcje biblioteczne i seminarium dla nauczycieli. Szczegółowe informacje o terminach znajdziecie Państwo na plakacie. Zapisy na warsztaty i lekcje przyjmowane będą w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej od poniedziałku 9/10: osobiście
lub telefonicznie 25 740 51 04
.

Społeczność żydowska przez setki lat współtworzyła charakter naszego miasta. I choć ten wspólny czas dramatycznie przekreśliła historia, my, społeczni organizatorzy, nauczyciele i pracownicy instytucji publicznych, chcemy pokazać, że czas nie zdołał wymazać z pamięci świata i kultury naszych sąsiadów.

Zapraszamy do dwudniowego spotkania z kulturą żydowską pod hasłem "Bliscy i oddaleni".

Organizatorzy Dni Kultury Żydowskiej