Szkolne Eliminacje do VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji i Prozy

Dnia 6.03.2017r ( poniedziałek) w naszej Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się Szkolne Eliminacje do VIII  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji i Prozy dla uczniów szkół podstawowych pt.  ,,Po prostu Przyjaźń…”

Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 recytatorów.

Jury w składzie przewodnicząca p. Dorota Cymbalińska oraz członkowie komisji p. Hanna Guzowska, p. Teresa Kałan oceniało występy uczniów pod względem doboru repertuaru, zwracało również uwagę na staranną i prawidłową wymowę, dykcję oraz interpretację utworu, artykulację głosek , a także właściwe tempo recytacji. Po omówieniu występów jury ustaliło następującą listę laureatów:

Klasy I- III

1 miejsce zdobyła Dominika Kobza klasa IIIC

2 miejsce zdobyła Julia Samociuk klasa IIIA

3 miejsce zdobył Jakub Dybkowski klasa IIIE

Klasy IV-VI

1 miejsce zdobyła Wiktoria Kruk klasa IV B

2 miejsce zdobyła Aniela Kowalczyk klasa IVA

3 miejsce zdobyła Anna Królak klasa IVC

Naszą Szkolę w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Polskiej szkół podstawowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, będą reprezentowały: Dominika Kobza klasa IIIC oraz Wiktoria Kruk klasa IVB.

Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opracowała: Dorota Cymbalińska, Hanna Guzowska, Teresa Kałan.