MIŃSKI FESTIWAL - POCIĄG DO MATEMATYKI W SP NR 5

(SP oraz Gimnazjum)

1 października 2016r. (sobota) w Szkole Podstawowej nr 5  odbędzie się Miński Festiwal - POCIĄG DO MATEMATYKI.
Z klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej zostanie wytypowanych 42 uczniów, którzy wraz z nauczycielami wezmą udział w półtoragodzinnych warsztatach matematycznych.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie przez rodzica zgody na publikację wizerunku dziecka, wolny czas w określonych godzinach oraz wybór ucznia przez nauczyciela.

Pociąg matematyczny zatrzyma się na następujących stacjach:

1. Matematyka i programowanie (Minecraft)
  2. Z Ozobotem w świecie liczb (robot kulka)
  3. Livinglab-by przedmioty ożyły (bierzesz udział w misji ratunkowej)
  4. Inżynieria i matematyka, czy bez matematyki można ogarnąć inżynierię? (Drukarka 3D)
  5. Matematyka z IPadem
  6. Myślę, decyduję, działam (edukacja finansowa)
  7. Edukacja matematyczna z klockami lego
  8. Kraina matematyki z e-podręcznikiem
  9. Khan Academy (korepetycje, darmowe  lekcje, indywidualny tryb nauki)

Grupa zorganizowana wraz z nauczycielem przechodzi sześć z dziewięciu stacji, ale każdy ma szanse wziąć udział w tym projekcie. Pozostali uczniowie także gimnazjaliści wraz z rodzicami mogą zgłosić się indywidualnie do SP nr 5 w godzinach 14.00-17.00 (na miejscu podpisują zgodę na publikację wizerunku) i wsiąść do matematycznego pociągu.

Godziny warsztatów oraz zgody na publikacje wizerunku dla grup zorganizowanych  wkrótce zostaną przekazane zainteresowanym.

Więcej informacji: www.edukacjananowo.pl