• Odwiedziny: 3119038

Na pomoc Naturze - 17 września 2016

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji sprzątania świata. Czy z czegoś, co nie jest już nikomu potrzebne, zrobić coś fajnego? Można...trzeba tylko zgromadzić trochę surowców wtórnych, mieć sprawne ręce i dobre chęci! Dokonali tego uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej, którzy w ramach akcji "Sprzątanie Świata" wyczarowali w sobotnie przedpołudnie piękne ozdoby. Uczniowie starszych klas naszej szkoły z ochotą wyruszyli do lasu, żeby oczyścić go ze śmieci. Liczba zebranych worków na śmieci niestety pokazuje, że z czystością naszych lasów nie jest najlepiej, a przecież większość zebranych śmieci pochodzi z domów. Jednakże nasi uczniowie podejmują nawet najtrudniejsze wyzwania i dzięki nim nasze lasy przynajmniej na chwilę będą czystsze. Mamy nadzieję, że cała akcja zmieni świadomość wielu mieszkańców i czyste, pachnące lasy na stałe wpiszą się w lokalny krajobraz.