,,Mów śmiało – Powiatowy Konkurs Krasomówczy”

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs krasomówczy

Dnia 8 października 2015 r. w naszej szkole odbył się XIX Powiatowy Konkurs Krasomówczy. Swoje wystąpienia przygotowało 30 uczestników ze szkól podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy zaprezentowali bardzo interesujące tematy dotyczące kultury i tradycji naszego regionu.

Niektórzy z pasją opowiadali o wydarzeniach historycznych i ciekawych miejscach. Nie zabrakło też legend i humorystycznych ciekawostek. Prezentacje oceniali profesjonalni jurorzy oraz jury młodzieżowe.

Zwycięzcami  konkursu zostali następujący uczniowie:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Mikołaj JarzynaSzkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – Julia MazurSzkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku

III miejsce – Anna Opalko Szkoła Podstawowa nr1 w Sulejówku.

Gratulujemy naszym  reprezentantkom: Angelice Wichrowskiej z gimnazjum oraz Karolinie Łuniewskiej ze szkoły podstawowej. Z satysfakcją informujemy, że obie uczestniczki otrzymały również nagrody specjalne - Angelika za oryginalne wystąpienie prezentujące historię naszego miasta, natomiast debiutująca w konkursie Karolina -  nagrodę Wójta Gminy Dębe Wielkie za promowanie sportu taekwon-do.

opr. G. Kałczewiak