"Święto pieczonego ziemniaka"

Dnia 1 października ( CZWARTEK) klasy ID, IID, IIC. Wyruszyły na ,,Święto pieczonego ziemniaka". Świętowanie rozpoczęliśmy od Kartoflanego powitania nas przez Farmerów. Następnie zjeżdżaliśmy kolejką górską. Poznaliśmy historię ziemniaka. Dowiedzieliśmy się do czego wykorzystujemy ziemniaki.

Obejrzeliśmy wystawę,, Dary jesieni - warzywa i owoce". Następnie poszliśmy na pole, tam zobaczyliśmy różne warzywa. Największa ciekawostką była jadalna czarna fasolka. Uczestniczyliśmy w zabawnych ziemniaczanych konkursach: Strzelaliśmy z łuku do ziemniaka i szukaliśmy skarbów oraz łowiliśmy ziemniaki. Największą frajdę dzieciom sprawiły wykopki - dzieci nazbierały cały kosz ziemniaków, które następnie upiekliśmy w ognisku.
Z pełnymi brzuszkami i wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy Wam kochani Rodzice za super wycieczkę:)

Opracowała Dorota Cymbalinska