W rękach czerwonoskórych

Uczniowie klas pierwszych z niecierpliwością czekali na ten dzień... wyprawa do wioski indiańskiej "Hantajo" w Borzychach k/Węgrowa. "Mali wojownicy wtopili się" w świat Wielkich Równin. Podziwiali kolekcje rękodzieła indiańskiego, strzelali z łuku, sprawdzili się w rzucie włócznią i w wielu innych konkurencjach. Poznali również indiańskie legendy i tańce. Dużą atrakcją było malowanie twarzy. Kiedy "polowanie" dobiegło końca strudzeni "wojownicy" udali się na zasłużony posiłek - kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Wszystkim dopisywał wyśmienity humor. Aby zachować wspomnienia o tym niezwykłym miejscu, dzieci zabrały ze sobą pamiątki w postaci ręcznie wykonanych łuków, talizmany, naszyjniki z kości i wiele innych indiańskich gadżetów. Wycieczka okazała się "strzałem w dziesiątkę!"