Znaczenie imion

W tym numerze zajmiemy się znaczeniem imienia Barbara i Stanisław. Są to staropolskie imiona używane do dziś. Takich imion jest coraz więcej wśród dzieci.

Barbara jest niezwykle rodzinna, kulturalna i spokojna. Jednocześnie jest także pewna siebie, zawsze walczy o swoje i jest wierna swoim zasadom. Nie ma dla niej sytuacji bez wyjścia, jest skłonna do poświęceń. Basia to niezwykle uczuciowa osoba – z trudem wybacza wyrządzone jej krzywdy i jest pamiętliwa. Bywa straszną gadułą, ma świetną intuicję i dar szybkiego rozpoznawania ludzkich intencji. Chętnie pomaga innym, gdyż ma silnie rozwinięte instynkty opiekuńcze. To artystka pod każdym względem, a do tego szalona marzycielka. Z przyjemnością oddaje się poezji i elegancji. Posiada wrodzony talent artystyczny, który ma szansę rozkwitnąć, jeśli ktoś go odkryje. Barbara zawodowo doskonale sprawdzi się w zawodach wymagających wyczucia piękna, takich jak na przykład fryzjerka, stylista, projektantka czy kosmetyczka. Sprawdzi się również w zawodach medycznych i jako dziennikarka lub literatka.

Barbara imieniny obchodzi 18 kwietnia, 20 lipca, 22 września, 19 listopada, 4 grudnia.

Stanisław jest otwarty na wyzwania i chętnie podejmuje każde zlecenie. Chętnie pomaga, jest zapobiegliwy, zaradny i opiekuńczy. Dodatkowo ma szczęście w inwestycjach, powinien więc słuchać swojej intuicji. Staszek to mężczyzna ogromnie uczuciowy i rodzinny, który cieszy się wielkim powodzeniem u płci przeciwnej. Mimo swej przebojowości i siły charakteru, Stanisław jest nieśmiały oraz skryty. Czasem ciężko z nim wytrzymać, ponieważ nie przyjmuje poglądów innych i miewa zmienne humory. Ogólnie jest jednak lojalnym kolegą i wiernym przyjacielem, który chętnie pomoże, nawet gdy go o to nie proszą. Potrafi godzinami obmyślać życzliwą poradę i stara się znaleźć dla kogoś najlepsze wyjście z problemów. Mimo to ciężko znaleźć osobę, która by go nie lubiła. Wiele można mu wybaczyć, ponieważ jest niezwykle sympatyczny. Zawodowo Stanisław sprawdzi się w branżach, które wymagają opanowania, inteligencji, precyzji oraz kreatywności. Z pewnością będzie dobrym lekarzem, prawnikiem, inżynierem, dziennikarzem czy nauczycielem.

Stanisław imieniny obchodzi 11, 30 kwietnia, 3, 8 maja, 9, 12 czerwca, 5, 14 sierpnia, 5, 18 września, 13, 18 listopada.