Jak poradzić sobie z powrotem do szkoły on-line po feriach?

Święta, święta i po świętach... Po prawie miesięcznej przerwie widzimy się na lekcjach online, na których musimy być uważni, przygotowani i zmotywowani do nauki. W jaki sposób przerzucić się z trybu śpiocha na tryb trzeźwego umysłowo ucznia? Z pomocą przychodzi Ci gazetka szkolna.

- Pierwsze tygodnie mogą być ciężkie, lecz spróbuj przestawić swój budzik. Wprowadź nawyki, które już po kilku dniach zaprocentują.

-  Skorzystaj ze swoich noworocznych postanowień! Na pewno zmotywują Cię do pracy.

-  Myśl pozytywnie, ale pamiętaj, że czeka Cię ciężka praca. Za każdym razem, gdy zwątpisz w swe możliwości pomyśl, co czeka Cię za 10 lat? Nie zaglądaj w przeszłość, goń za marzeniami i rozmyślaj o przyszłości, którą możesz osiągnąć tu i teraz w szkole.

-  Pracuj systematycznie! Nie rób zaległości, które niszczą twoje plany i przymuszają do jeszcze cięższej pracy.

-  Przede wszystkim znajdź motywację. Bez niej nie będziesz czerpał radości z tego, co robisz. Jest to niewyobrażalnie przytłaczające i jedynie pogorszy to twoje wyniki w nauce.

-  Dążysz do perfekcjonizmu? Pamiętaj, że życie staje się lepsze, gdy ty stajesz się lepszym. W związku z tym spróbuj najpierw zmienić swoje nawyki, a później zobaczysz, że będzie Ci się lepiej funkcjonowało.

-  Wyznacz sobie cele, które chciałbyś/chciałabyś osiągnąć w nowym półroczu. Wszystko jest w zasięgu ręki, wystarczy po to sięgnąć.

-  Nie czekaj na następny rok, półrocze, miesiąc, a nawet tydzień. Zrób to teraz, nim twoja szansa przeminie. Doceń to, że masz możliwość edukacji i zmierzania ku lepszej przyszłości. Tylko i wyłącznie ty możesz ją kreować każdego dnia.

Cytaty motywujące

®   “Aby zerwać z nawykiem, wyrób sobie inny, który go wymaże.”-

®     “Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz.”-

Wayne Gredzky

®     “Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co.”

Mark Twain

®     “Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.”

Aniela Ciemerych 7e