Najpiękniejsze książki o babciach i dziadkach

Dziadkowie to bardzo ważne postaci w życiu dzieci (a później dorosłych), z okazji ich święta przybliżyliśmy naszym najmłodszym czytelnikom najpiękniejsze ksiażki przedstawiające relacje dziadków i wnucząt.

Autorzy książek dla dzieci od lat poświęcają tej tematyce wiele miejsca w swojej twórczości. Mamy wiele literackich przykładów szalonych przygód przeżywanych wspólnie przez babcie, dziadków i dzieci, wsparcia podczas problemów, bo dziadek lub babcia zawsze wiedzą co robić i spieszą z pomocą. Literatura porusza też ważny, choć bardzo smutny temat: przemijanie, które jest naturalnym i nieodłącznym elementem naszego życia, choć chcielibyśmy, aby ten moment nigdy nie nadszedł. Nierzadko pierwszy raz dzieci muszą zmierzyć się z przemijaniem i odchodzeniem, kiedy umiera babcia lub dziadek - literatura pomaga zrozumieć i oswoić ten trudny temat.

Uczniowie wraz z wychowawcami 1d (wych. P. Karolina Młynarczyk), 2a (wych. P. M. Kordaś i P. A. Cyrkanowicz), 2b (wych. P. H. Drobek), 2c (wych. P. I. Jakubiak) , 3a (wych. P. T. Kałan), 3b (wych. P. A. Mikulska) i 3c (P. B. Osińska) wysłuchali fragmentów najpiękniejszych opowieści o relacjach wnuków i dziadków. Czytaliśmy książki dostępne w naszej szkolnej bibliotece:

"Babcia na jabłoni", "Babcia rabuś", "Dziadek Franek", "Mój dziadek był drzewem czereśniowym", "Dom Babci", "Niezłe ziólko".