W ostatniej chwili rzutem na taśmę...

W tym roku szkolnym pasowanie na czytelnika naszej biblioteki odbyło się w pierwszym tygodniu listopada. Głównym powodem przesunięcia aktu pasowania, było długie oczekiwanie na książkę "Pierwsze abecadło" wydanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Książki "Pierwsze abecadło" otrzymali uczniowie wszystkich klas pierwszych jako pamiątkę z okazji dołączenia do grona czytelników naszej szkoły. Podczas uroczystości uczniowie zostali zapoznani z zasadami zachowania w bibliotece, regulaminem wypożyczalni i czytelni oraz księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Zostały im  przedstawione również zasady wypożycznia książek w czasie zdalnego nauczania, a także przeglądanie naszych zasobów i rezerwacja książek przez internet w ramach nowego systemu bibliotecznego MOLNET+. Uczniowie poznali prośby książki skierowane do nowych czytelników, jak należy ją traktować i gdzie i w jakich okolicznościach można ją czytać. Następnie złożyli obietnice, że będą szanować książki i korzystać z zawartych w nich mądrości i rad, potwierdzili to własnoręcznym podpisem. Po złożeniu obietnic zostali pasowani na czytelników najstarszą księgą z naszych zbiorów pochodzącą z roku 1923. W środę 4 listopada w poczet czytelników biblioteki zostały przyjęte klasy 1C i 1D. W czwartek 5 listopada przyjęliśmy w nasze szeregi klasę 1A, a w piątek klasę 1B.  Zdążyliśmy w ostatniej chwili, ponieważ od poniedziałku 9 listopada klasy I - III przeszły na zdalne nauczanie.