Październikowe czytanie

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Październik był miesiącem bibliotek szkolnych, dlatego w bibliotece naszej szkoły nauczyciele czytali uczniom książki. Pani Magdalena Grudzińska zapoznała słuchaczyz powieścią dwojga autorów Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza "Pamiętnik grzecznego psa". Nauczycielka przybliżyła najmłodszym czytelnikom świat z psiej perspektywy młodziutkiego alaskana malamuta o imieniu Winter. Następnie Pani Magdalena Zabuska zaprezentowała dzieciom wspaniałego ratownika górskiego, psa lawinowego Czarta z powieści Barbary Gawryluk "Pies na medal. Czart - pies lawinowy". Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka. Pani Hanna Drobek  zaznajomiła uczniów klas najmłodszych z Robotem Robertem z książki Zofii Staneckiej pod tym samym tytułem. Okazuje się, że nawet robot pracowity i zwinny,  pod wpływem śpiewu ptaków potrafi zatęsknić za latem i urlopem. W "zaczytanych " zajęciach każdorazowo brało udział od 15 do 25 słuchaczy, którzy z wypiekami na twarzy śledzili losy bohaterów przedstawianych utworów.