Instrukcja - jak zalogować się do MOL NET+

Nowy system biblioteczny MOL NET+ dostępny przez Internet już funkcjonuje w naszej bibliotece

Dzięki niemu katalog zbiorów bibliotecznych dostępny jest do przeglądania i wypożyczania na „zewnątrz”, w ogólnodostępnej sieci internetowej.

Użytkownicy otrzymują również:

• automatyczne przejście pomiędzy kontem w MOL NET+ a kontem ucznia w dzienniku elektronicznym UONET+
  • intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy),
  • podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur,
  • możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych  i przetrzymywanych.

Czytelnicy, którzy zechcą utworzyć własne konto biblioteczne i w pełni korzystać z usług jakie oferuje Profil czytelnika proszeni są o przekazanie swojego adresu e-mail (oraz imienia i nazwiska) do biblioteki szkolnej (można też wysłać te dane przez dziennik elektroniczny do P. M. Grudzińskiej albo na adres: bibliotekasp4mm@gmail.com ). Dopiero po wprowadzeniu go do systemu przez nauczyciela bibliotekarza, możliwe będzie samodzielne założenie i korzystanie z konta czytelnika. Można to zrobić pod tym adresem:

Profil użytkownika zawiera następujące informacje:

• dane osobowe zalogowanego czytelnika,
  • formularz zmiany hasła do katalogu OPAC,
  • informacje o wypożyczeniach,
  • informacje o ewentualnych zaległościach,
  • informacje o pozycjach zarezerwowanych,
  • oraz historię wszystkich wypożyczeń czytelnika.

Jak zalogować się do katalogu OPAC po raz pierwszy?

Czytelnik (uczeń), aby się zalogować do OPAC-a:

• musi posiadać wpisany w dane osobowe adres e-mail, ponieważ loguje się do OPAC poprzez wpisanie adresu e-mail,
  • jeśli loguje się po raz pierwszy musi najpierw zarejestrować e-mail w systemie logowania klikając na kluczyk na stronie OPACa, a następnie na „Załóż konto”, które umożliwia ustalenie hasła do logowania,
  • czytelnik, który już wykonywał kiedyś akcję „Załóż konto” dla podanego w bibliotece adresu e-mail, może od razu logować się do katalogu OPAC.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z biblioteką.